Obóz w Austrii - tego nie da się zapomnieć!

Zawsze musi być ten pierwszy raz. A więc w tym roku przyszedł czas na pierwszy zagraniczny obóz pod skrzydłami Biegaj w Karkonoszach. Wybór padł na austriackie Bad Hofgastein. Dziś raczej nikt tego nie żałuje! Było rewelacyjnie!

Więcej

Za nami dwa kapitalne obozy pełne debiutów i rekordów!

To było jedenaście niesamowitych dni pełnych emocji i niezwykłych wydarzeń. Od najszybszego biegania w historii obozów "Biegaj w Karkonoszach", po najdalszą drogę, jaką uczestniczka musiała pokonać, by do nas przyjechać.

Więcej

Zapytaj o dodatkowe miejsca na obóz we Włoszech

Nie mamy już wolnych miejsc na obóz we włoskiej dolinie Val di Fiemme, a dokładnie w miejscowości Tesero! Obóz odbędzie się dniach 28 lipca - 4 sierpnia 2019. Ale gdyby znaleźli się chętni - jest szansa na ekstra pokój w hotelu, ale cena może być wyższa (zostały tylko pokoje o wyższym standardzie).

Więcej

Chojnik 70 z hakiem 2018 – relacja osobista

Leszek postanowił zaliczyć najdłuższy bieg w swoim dotychczasowym życiu - 70 z hakiem podczas Chojnik Maratonu. Przeczytajcie jego pełną emocji relację z blisko 13-godzinnych zmagań z trasą i samym sobą...

Więcej

Dwa extra miejsca na obóz w Słowenii!

Już zgodnie z tradycją w 2019 roku wybierzemy się na obóz zagraniczny, a nawet na dwa. Jedziemy m.in. do Słowenii (Pokljuka). Zwolniły nam się dwa miejsca na ten turnus w terminie 4-11 sierpnia! Kto pierwszy ten lepszy! Piękne słoweńskie Alpy czekają na Was!

Więcej

Zapisy na obozy 2019 rozpoczęte! Czekamy na Was!

ZACZYNAMY! Zapisy na obozy Biegaj w Karkonoszach 2019 rozpoczęte! Zaczynamy kolejny sezon wspólnego biegania i trenowania pod okiem Darka Kruczkowskiego, w przepięknych Karkonoszach i Górach Izerskich, po polskiej i czeskiej stronie gór.

Więcej

Newsy ze świata biegania

« Poprzedni Następny »

Drastycznie zmniejszenie limitów w sudeckich biegach?

2018-12-19

Jak podaje na swojej antenie oraz stronie internetowej Radio Wrocław - Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska we Wrocławiu chce ograniczeń dla imprez (m.in. dla biegów) odbywających się w Sudetach Zachodnich. Chodzi o imprezy w obszarach Natura 2000, odbywające się w Karkonoszach i Górach Izerskich.

 

Jak czytamy na stronie internetowej Radia Wrocław - według RDOŚ imprezy odbywające się od 1 kwietnia do 31 sierpnia, nie powinny być liczniejsze niż SIEDEMDZIESIĄT PIĘĆ osób na dobę. Maksymalnie i to w całym roku należy ograniczyć liczbę imprez, w których startuje więcej niż dwieście osób, trasy nie mogą naruszać ostoi cietrzewi, a do tego za każdym razem imprezy powinny mieć akceptację Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska we Wrocławiu.

Katarzyna Łapińska - Zastępca Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska we Wrocławiu mówi, że tegoroczna edycja Biegu Piastów nie jest zagrożona, bo odbędzie się przed 30 marca, czyli przed okresem najbardziej wrażliwym dla zwierząt.

Jednak przyrodnicy oczekują od organizatorów informacji o planowanej liczbie uczestników, przebiegu tras i terminach oraz mówią wprost, że będą narzucać ograniczenia. Wymaga tego ochrona krytycznie zagrożonych gatunków. Nie tylko cietrzewi, ale też wracających na Dolny Śląsk wilków czy rysi.

Pełną treść artykułu znajdziecie TUTAJ

Na zdjęciu: nasz redaktor Leszek na mecie Chojnik Maratonu

OBOZY BIEGOWE

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.
Praesent in elit at nisi cursus iaculis. Morbi molestie.
pellentesque massa eu lacinia.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Masz pytania? Napisz do nas!

WSPIERAJĄ NAS

Wszystkie prawa zastrzeżone - Biegaj w Karkonoszach 2016