Obóz w Austrii - tego nie da się zapomnieć!

Zawsze musi być ten pierwszy raz. A więc w tym roku przyszedł czas na pierwszy zagraniczny obóz pod skrzydłami Biegaj w Karkonoszach. Wybór padł na austriackie Bad Hofgastein. Dziś raczej nikt tego nie żałuje! Było rewelacyjnie!

Więcej

Za nami dwa kapitalne obozy pełne debiutów i rekordów!

To było jedenaście niesamowitych dni pełnych emocji i niezwykłych wydarzeń. Od najszybszego biegania w historii obozów "Biegaj w Karkonoszach", po najdalszą drogę, jaką uczestniczka musiała pokonać, by do nas przyjechać.

Więcej

Zapytaj o dodatkowe miejsca na obóz we Włoszech

Nie mamy już wolnych miejsc na obóz we włoskiej dolinie Val di Fiemme, a dokładnie w miejscowości Tesero! Obóz odbędzie się dniach 28 lipca - 4 sierpnia 2019. Ale gdyby znaleźli się chętni - jest szansa na ekstra pokój w hotelu, ale cena może być wyższa (zostały tylko pokoje o wyższym standardzie).

Więcej

Chojnik 70 z hakiem 2018 – relacja osobista

Leszek postanowił zaliczyć najdłuższy bieg w swoim dotychczasowym życiu - 70 z hakiem podczas Chojnik Maratonu. Przeczytajcie jego pełną emocji relację z blisko 13-godzinnych zmagań z trasą i samym sobą...

Więcej

Dwa extra miejsca na obóz w Słowenii!

Już zgodnie z tradycją w 2019 roku wybierzemy się na obóz zagraniczny, a nawet na dwa. Jedziemy m.in. do Słowenii (Pokljuka). Zwolniły nam się dwa miejsca na ten turnus w terminie 4-11 sierpnia! Kto pierwszy ten lepszy! Piękne słoweńskie Alpy czekają na Was!

Więcej

Zapisy na obozy 2019 rozpoczęte! Czekamy na Was!

ZACZYNAMY! Zapisy na obozy Biegaj w Karkonoszach 2019 rozpoczęte! Zaczynamy kolejny sezon wspólnego biegania i trenowania pod okiem Darka Kruczkowskiego, w przepięknych Karkonoszach i Górach Izerskich, po polskiej i czeskiej stronie gór.

Więcej

Newsy ze świata biegania

« Poprzedni Następny »

Kowarska trasa biegowa - zapraszamy

2019-02-05

Kowary mają oznakowaną trasę biegową.  Ma ponad jedenaście kilometrów długości, jej początek znajduje się w centrum miasta. Jest wymagająca, ale dzięki równej nawierzchni mogą z niej korzystać nie tylko biegacze, ale też rodzice z wózkami z dziećmi, rowerzyści i spacerowicze.

 

Początek pod Biedronką przy parkingu, koło dużej tablicy z mapą szlaków Górniczego i Zielone Karkonosze. Pierwsze kilkaset metrów po mieście, ale już tu zaczyna się niemal sześciokilometrowy podbieg. Trasa wspina się jednak stopniowo, więc biegacz amator nawet na średnim poziomie umiejętności poradzi sobie i nie będzie musiał przerywać biegu marszem. Początkujący bądź cięższy może kawałek się przejść.

Drogą przy ogródkach działkowych opuszczamy teren zabudowany, by po chwili skręcić w lewo na Żółtą Drogę, która do biegania nadaje się znakomicie. Jest równa, szeroka, zwykle pusta. Gdy biegliśmy po niej w dzień powszedni, jedynymi żywymi istotami w zasięgu wzroku były sarny.

Biegowe zalety Żółtej Drogi znane są od dawna. Jej fragment służy jako zbieg choćby podczas jednego z najlepiej zorganizowanych i wymagających biegów w naszym regionie: Zimowego Ultramaratonu Karkonoskiego. Tyle, że podczas ZUK-a zawodnicy biegną w przeciwnym kierunku - od strony Okraju.

Otoczona lasem Żółta Droga doprowadza nas do miejsca, w którym widoczne z daleka oznakowanie informuje, że trzeba skręcić w prawo. Można odetchnąć - kolejny odcinek drogi, środkowy, jest dość płaski i prowadzi odsłoniętym trawersem z pięknymi widokami.

Nieco dalej zaczyna się zbieg, znowu pośród lasu, w wielu miejscach bardzo rzadkiego, z ładnym krajobrazem. Na dole czekają jeszcze Jedlinki i  fragment asfaltowy. Ostatni odcinek - zbieg do Kowar, pokrywa się z początkowym.

Punkty orientacyjne na trasie: Pluszcz, wysepka i Jedlinki. Długość: wedle naszego zegarka 11.72 km. Stopień trudności: średni. Atrakcyjność krajoznawcza: wysoka.

Oznakowanie pozwala wybrać się na tę trasę każdemu, nawet osobom nie znającym Kowar i Karkonoszy. 11 kilometrów, jeśli ktoś nie lubi biegać, może przejść (także z kijami nordic walking).

Trasa została oznakowana staraniem Urzędu Miasta w Kowarach z pomocą wolontariuszy z grupy Kowary Biegają, podziękowania należą się też Nadleśnictwu Śnieżka za udostępnienie terenu, firmie Kempf sp. z o.o. oraz Fundacji Slow City za wsparcie techniczne i finansowe.

Kowarskie dukty leśne znakomicie nadają się do biegania, jest grupa pasjonatów, dla której warto oznakować kolejne szlaki. Warto też je promować na zewnątrz, gdyż biegaczy w naszym kraju ciągle przybywa i Kowary mogą być jedną z ich przystani. Dzięki umiarkowanym profilom i równym nawierzchniom nadają się do biegania o wiele bardziej niż Karpacz.

 

OBOZY BIEGOWE

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.
Praesent in elit at nisi cursus iaculis. Morbi molestie.
pellentesque massa eu lacinia.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Masz pytania? Napisz do nas!

WSPIERAJĄ NAS

Wszystkie prawa zastrzeżone - Biegaj w Karkonoszach 2016