Obóz w Austrii - tego nie da się zapomnieć!

Zawsze musi być ten pierwszy raz. A więc w tym roku przyszedł czas na pierwszy zagraniczny obóz pod skrzydłami Biegaj w Karkonoszach. Wybór padł na austriackie Bad Hofgastein. Dziś raczej nikt tego nie żałuje! Było rewelacyjnie!

Więcej

Za nami dwa kapitalne obozy pełne debiutów i rekordów!

To było jedenaście niesamowitych dni pełnych emocji i niezwykłych wydarzeń. Od najszybszego biegania w historii obozów "Biegaj w Karkonoszach", po najdalszą drogę, jaką uczestniczka musiała pokonać, by do nas przyjechać.

Więcej

Zapytaj o dodatkowe miejsca na obóz we Włoszech

Nie mamy już wolnych miejsc na obóz we włoskiej dolinie Val di Fiemme, a dokładnie w miejscowości Tesero! Obóz odbędzie się dniach 28 lipca - 4 sierpnia 2019. Ale gdyby znaleźli się chętni - jest szansa na ekstra pokój w hotelu, ale cena może być wyższa (zostały tylko pokoje o wyższym standardzie).

Więcej

Chojnik 70 z hakiem 2018 – relacja osobista

Leszek postanowił zaliczyć najdłuższy bieg w swoim dotychczasowym życiu - 70 z hakiem podczas Chojnik Maratonu. Przeczytajcie jego pełną emocji relację z blisko 13-godzinnych zmagań z trasą i samym sobą...

Więcej

Dwa extra miejsca na obóz w Słowenii!

Już zgodnie z tradycją w 2019 roku wybierzemy się na obóz zagraniczny, a nawet na dwa. Jedziemy m.in. do Słowenii (Pokljuka). Zwolniły nam się dwa miejsca na ten turnus w terminie 4-11 sierpnia! Kto pierwszy ten lepszy! Piękne słoweńskie Alpy czekają na Was!

Więcej

Zapisy na obozy 2019 rozpoczęte! Czekamy na Was!

ZACZYNAMY! Zapisy na obozy Biegaj w Karkonoszach 2019 rozpoczęte! Zaczynamy kolejny sezon wspólnego biegania i trenowania pod okiem Darka Kruczkowskiego, w przepięknych Karkonoszach i Górach Izerskich, po polskiej i czeskiej stronie gór.

Więcej

Newsy ze świata biegania

« Poprzedni Następny »

Wycieczka w biegu - Droga pod Reglami

2019-02-05

Ponad 11 kilometrów bez kolizji z drogami publicznymi. Urozmaicony profil - łagodne podbiegi i zbiegi, długie proste, zakręty. Naturalna nawierzchnia. Wejścia możliwe ze Szklarskiej Poręby, Michałowic, Jagniątkowa i Przesieki. Wielka tradycja mistrzów, którzy trenują tu od ponad półwiecza.

 

Ale to nie wszystko, dzięki czemu karkonoska Droga pod Reglami jest znana w całym kraju. Nadaje się idealnie do biegania, bo latem chroni nas na niej przed słońcem cień lasu i skałek stojących w kilku miejscach tuż przy niej, a orzeźwienie daje chłód docierający znad licznych, przecinających nią strumieni. Zimą zaś Droga pod Reglami nie służy - w przeciwieństwie do doskonałych tras w Górach Izerskich - narciarzom biegowym. Dzięki licznym turystom, którzy wybierają się tu na spacery, śnieg na niej jest ubity, doskonały do biegania.

Na Drodze pod Reglami można spotkać rekordzistę Polski w maratonie Henryka Szosta, maratońskiego wicemistrza Europy Yareda Shegumo i innych renomowanych biegaczy. W minionym wieku trenowali tu tak znakomici zawodnicy jak Zdzisław Krzyszkowiak czy Jerzy Chromik. Ale spokojnie: to nie jest trasa tylko dla wyczynowców. Każdy znajdzie tu rytm odpowiedni dla siebie. W soboty i w niedziele, gdy ruch biegowy na Drodze pod Reglami największy, spotkasz tu szybkich mistrzów, obozową młodzież biegową, jak i wolnych, początkujących amatorów.

Dwa krańce Drogi pod Reglami znajdują się w Szklarskiej Porębie i Przesiece. W Przesiece na końcu wsi i Doliny Czerwienia, gdzie do lasu skręca euroregionalny szlak rowerowy ER-2 oraz żółty pieszy. ER-2 pokrywa zresztą całą Drogę pod Reglami, aż do Szklarskiej Poręby.

W mieście pod Szrenicą jej początek blisko centrum miasta. Idąc bądź jadąc z centrum, kierujemy się na ulicę 1 Maja, skręcamy w prawo w ul. Kasprowicza, z której w prawo odchodzi ul. Przerwy-Tetmajera. To właśnie początek Drogi pod Reglami.

Ale można też zacząć poznawać ją w Michałowicach i Jagniątkowie. Z obu miejscowości doprowadzi nas do niej niebieski szlak pieszy. Atutem Jagniątkowa jest wygodny, bezpłatny i zwykle prawie zupełnie pusty parking w pobliżu Domu Hauptmanna.

Dystans wybieramy sami: możemy przebiec kawałek i zawrócić. Można też dojechać komunikacją publiczną w jedno miejsce, np. do Jagniątkowa, dobiec do Szklarskiej Poręby i wracać pociągiem lub autobusem.

(kos)

 

OBOZY BIEGOWE

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.
Praesent in elit at nisi cursus iaculis. Morbi molestie.
pellentesque massa eu lacinia.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Masz pytania? Napisz do nas!

WSPIERAJĄ NAS

Wszystkie prawa zastrzeżone - Biegaj w Karkonoszach 2016