Zapraszamy na obóz JAKUSZYCE 2020!

Wracamy do normalności! Zapraszamy Was na obóz biegowy w Jakuszycach. Potrenujemy na pięknych trasach Karkonoszy i Gór Izerskich po polskiej i czeskiej stronie. Waszym treningiem pokieruje 24-krotny mistrz Polski Dariusz Kruczkowski. Poznaj szczegóły!

Więcej

Chojnik 70 z hakiem 2018 – relacja osobista

Leszek postanowił zaliczyć najdłuższy bieg w swoim dotychczasowym życiu - 70 z hakiem podczas Chojnik Maratonu. Przeczytajcie jego pełną emocji relację z blisko 13-godzinnych zmagań z trasą i samym sobą...

Więcej

Newsy ze świata biegania

« Poprzedni Następny »

Wycieczka w biegu - Droga pod Reglami

2019-02-05

Ponad 11 kilometrów bez kolizji z drogami publicznymi. Urozmaicony profil - łagodne podbiegi i zbiegi, długie proste, zakręty. Naturalna nawierzchnia. Wejścia możliwe ze Szklarskiej Poręby, Michałowic, Jagniątkowa i Przesieki. Wielka tradycja mistrzów, którzy trenują tu od ponad półwiecza.

 

Ale to nie wszystko, dzięki czemu karkonoska Droga pod Reglami jest znana w całym kraju. Nadaje się idealnie do biegania, bo latem chroni nas na niej przed słońcem cień lasu i skałek stojących w kilku miejscach tuż przy niej, a orzeźwienie daje chłód docierający znad licznych, przecinających nią strumieni. Zimą zaś Droga pod Reglami nie służy - w przeciwieństwie do doskonałych tras w Górach Izerskich - narciarzom biegowym. Dzięki licznym turystom, którzy wybierają się tu na spacery, śnieg na niej jest ubity, doskonały do biegania.

Na Drodze pod Reglami można spotkać rekordzistę Polski w maratonie Henryka Szosta, maratońskiego wicemistrza Europy Yareda Shegumo i innych renomowanych biegaczy. W minionym wieku trenowali tu tak znakomici zawodnicy jak Zdzisław Krzyszkowiak czy Jerzy Chromik. Ale spokojnie: to nie jest trasa tylko dla wyczynowców. Każdy znajdzie tu rytm odpowiedni dla siebie. W soboty i w niedziele, gdy ruch biegowy na Drodze pod Reglami największy, spotkasz tu szybkich mistrzów, obozową młodzież biegową, jak i wolnych, początkujących amatorów.

Dwa krańce Drogi pod Reglami znajdują się w Szklarskiej Porębie i Przesiece. W Przesiece na końcu wsi i Doliny Czerwienia, gdzie do lasu skręca euroregionalny szlak rowerowy ER-2 oraz żółty pieszy. ER-2 pokrywa zresztą całą Drogę pod Reglami, aż do Szklarskiej Poręby.

W mieście pod Szrenicą jej początek blisko centrum miasta. Idąc bądź jadąc z centrum, kierujemy się na ulicę 1 Maja, skręcamy w prawo w ul. Kasprowicza, z której w prawo odchodzi ul. Przerwy-Tetmajera. To właśnie początek Drogi pod Reglami.

Ale można też zacząć poznawać ją w Michałowicach i Jagniątkowie. Z obu miejscowości doprowadzi nas do niej niebieski szlak pieszy. Atutem Jagniątkowa jest wygodny, bezpłatny i zwykle prawie zupełnie pusty parking w pobliżu Domu Hauptmanna.

Dystans wybieramy sami: możemy przebiec kawałek i zawrócić. Można też dojechać komunikacją publiczną w jedno miejsce, np. do Jagniątkowa, dobiec do Szklarskiej Poręby i wracać pociągiem lub autobusem.

(kos)

 


Strict Standards: Declaration of Model_Banners::add() should be compatible with App_Db_Table::add(array $data, $table = false) in /home/biegaj/domains/biegajwkarkonoszach.pl/public_html/application/models/Banners.php on line 337

OBOZY BIEGOWE

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.
Praesent in elit at nisi cursus iaculis. Morbi molestie.
pellentesque massa eu lacinia.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Masz pytania? Napisz do nas!

WSPIERAJĄ NAS

Wszystkie prawa zastrzeżone - Biegaj w Karkonoszach 2016