Obóz w Austrii - tego nie da się zapomnieć!

Zawsze musi być ten pierwszy raz. A więc w tym roku przyszedł czas na pierwszy zagraniczny obóz pod skrzydłami Biegaj w Karkonoszach. Wybór padł na austriackie Bad Hofgastein. Dziś raczej nikt tego nie żałuje! Było rewelacyjnie!

Więcej

Za nami dwa kapitalne obozy pełne debiutów i rekordów!

To było jedenaście niesamowitych dni pełnych emocji i niezwykłych wydarzeń. Od najszybszego biegania w historii obozów "Biegaj w Karkonoszach", po najdalszą drogę, jaką uczestniczka musiała pokonać, by do nas przyjechać.

Więcej

Zapytaj o dodatkowe miejsca na obóz we Włoszech

Nie mamy już wolnych miejsc na obóz we włoskiej dolinie Val di Fiemme, a dokładnie w miejscowości Tesero! Obóz odbędzie się dniach 28 lipca - 4 sierpnia 2019. Ale gdyby znaleźli się chętni - jest szansa na ekstra pokój w hotelu, ale cena może być wyższa (zostały tylko pokoje o wyższym standardzie).

Więcej

Chojnik 70 z hakiem 2018 – relacja osobista

Leszek postanowił zaliczyć najdłuższy bieg w swoim dotychczasowym życiu - 70 z hakiem podczas Chojnik Maratonu. Przeczytajcie jego pełną emocji relację z blisko 13-godzinnych zmagań z trasą i samym sobą...

Więcej

Dwa extra miejsca na obóz w Słowenii!

Już zgodnie z tradycją w 2019 roku wybierzemy się na obóz zagraniczny, a nawet na dwa. Jedziemy m.in. do Słowenii (Pokljuka). Zwolniły nam się dwa miejsca na ten turnus w terminie 4-11 sierpnia! Kto pierwszy ten lepszy! Piękne słoweńskie Alpy czekają na Was!

Więcej

Zapisy na obozy 2019 rozpoczęte! Czekamy na Was!

ZACZYNAMY! Zapisy na obozy Biegaj w Karkonoszach 2019 rozpoczęte! Zaczynamy kolejny sezon wspólnego biegania i trenowania pod okiem Darka Kruczkowskiego, w przepięknych Karkonoszach i Górach Izerskich, po polskiej i czeskiej stronie gór.

Więcej

Newsy ze świata biegania

« Poprzedni Następny »

Za nami dwa kapitalne obozy pełne debiutów i rekordów!

2017-07-24

To było jedenaście niesamowitych dni pełnych emocji i niezwykłych wydarzeń. Od najszybszego biegania w historii obozów "Biegaj w Karkonoszach", po najdalszą drogę, jaką uczestniczka musiała pokonać, by do nas przyjechać. Po kolei...

 

Jesteśmy po dwóch pierwszych obozach w 2017: czterodniowym (13-16 lipca) i ośmiodniowym (16-23 lipca). Bazą obu był hotel Biathlon Sport & Spa w Jakuszycach (najwyżej położonej dzielnicy Szklarskiej Poręby). Biegaliśmy na ładnych trasach w Górach Izerskich i Karkonoszach. To były obozy numer dziewięć i dziesięć, licząc od pierwszego w naszej historii w lipcu 2014. Szefem szkolenia na obozach jak zawsze był Dariusz Kruczkowski - 24-krotny mistrz Polski w biegach na bieżni, przełajowych i górskich.

 

Pierwszy tegoroczny obóz, z udziałem dwunastu osób, trwał cztery dni: od czwartku do niedzieli. Jak zwykle, zdecydowaną większość stanowiły panie. Grupa bardzo szybko się zintegrowała, a że pogoda dopisała, mogliśmy zrealizować cały program, w tym wycieczkę w wysokie Karkonosze.

 

Przy okazji zaliczyliśmy coś pierwszy raz w historii obozów: zaczęliśmy razem, a potem podzieliliśmy się na trzy grupy zależnie od poziomu i dyspozycji uczestników. Najszybsza pomknęła na Śnieżne Kotły i wróciła do Jakuszyc przez Czechy, średnia wracała ze Śnieżnych Kotłów przez Szrenicę zielonym szlakiem, a wolna dotarła do schroniska Pod Łabskim Szczytem, gdzie skręciła na Mokrą Drogę (zielony szlak) i okrążając Szrenicę i przecinając Halę Szrenicką zbiegła do Jakuszyc.

 

Podczas pierwszego, krótkiego obozu, gościliśmy dwie najszybsze biegaczki, a nawet nie tylko biegaczki... Justyna i Emilia były najszybszymi osobami w historii obozów "Biegaj w Karkonoszach", nawet żaden mężczyzna nie biegał tak szybko, jak one. To dzięki dziewczynom tempo czołowej grupy na naszych wycieczkach dochodziło do 4:20 na kilometr. Nic dziwnego, że dziewczyny zdobyły sobie przydomek: "Gazele".

 

Ale oczywiście - jak zawsze - wszyscy uczestnicy byli dla nas równie ważni i każdemu poświęcaliśmy tyle samo uwagi. Tempo treningów i wycieczek - dzięki podziale na grupy - było dostosowane do możliwości każdego.

 

Na pierwszym obozie pierwszy raz w historii (tych pierwszych razów było całkiem sporo...)  - w ramach programu towarzysko-turystycznego - wybraliśmy się na wycieczkę pod wielką skocznię w pobliskim czeskim Harrachovie. Tak się spodobała na zdjęciach uczestnikom kolejnego obozu, że po kilku dniach - na ich życzenie - została powtórzona.

 

Emilia przybyła na obóz aż z Danii, gdzie studiuje - to był rekord pod względem odległości pokonanej w drodze do nas przez obozowicza. Został jednak szybko poprawiony - uczestniczka 8-dniowego szkolenia Ania przyleciała aż z Dublina - stolicy Irlandii.

 

Ania jako jedyna startowała pod koniec obozu w półmaratonie Wielka Pętla Izerska. Ewelina, Jadzia i Gosia pobiegły w Małej Pętli Izerskiej. Wszystkie cztery panie spisały się na medal! Ukończyły biegi w pięknym stylu, rozsądnie zarządzając siłami. Na mecie były w dobrej formie, było widać, że mają duże rezerwy, a przede wszystkim, że bieganie sprawia im radość!

 

Dłuższy obóz trwał od niedzieli do niedzieli. Zawsze w poniedziałek robimy długą wycieczkę i tak było tym razem, tyle, że z powodu deszczu i śliskich kamieni na karkonoskich trasach, wybraliśmy się do czeskiej Jizerki w bezpieczniejszych pod względem nawierzchni Górach Izerskich.

 

Można powiedzieć, że pogoda zmusiła nas do kreatywności: to była pierwsza wycieczka w naszej historii do tej cudownie położonej osady, objętej ścisłą ochroną konserwatorską, uznawanej za najpiękniejszą wieś w Czechach.  Po drodze zdobyliśmy Bukovec, Granicznik i Samolot.

 

Kolejnym pierwszym razem w naszej historii (choć trudno w to uwierzyć, bo chodzi o miejsce kultowe) był wypad do Chatki Górzystów na Hali Izerskiej. Wybrała się tam grupa wolniejsza, gdyż szybsza wybrała rekonesans trasy Jakuszyckiego Półmaratonu - Letniego Biegu Piastów. Pobiegła więc wokół Koziego Grzbietu - tą trasą też nasi obozowicze pobiegli pierwszy raz.

 

Ponieważ trener Dariusz Kruczkowski ogranicza wysiłek obozowiczów przed zawodami, dzień przez Wielką i Małą Pętlą Izerską cztery panie - w ramach łapania świeżości - pojechały z jednym z nas na wycieczkę po pałacach Kotliny Jeleniogórskiej. Były w Pakoszowie, Staniszowie oraz Łomnicy i Wojanowie, gdzie nawet sobie przez pół godziny potruchtały w arystokratycznym tempie. Reszta obozu w tym czasie ciężko trenowała ;-)

 

Były też urozmaicone treningi sprawnościowe (m. in. z piłkami lekarskimi i na płotkach), sauna, na koniec dłuższego obozu ognisko, spacery, odwiedziny wielu pięknych miejsc w Górach Izerskich i Karkonoszach. Obie grupy obozowe były bardzo zgrane i zdyscyplinowane. Gdy się rozstawaliśmy, łezka się w oku zakręciła...

 

Zapraszamy na kolejny nasz obóz, na który mamy miejsca: od 20 do 27 sierpnia w Jakuszycach. Przy okazji można wystartować w Letnim Biegu Piastów (26-27 sierpnia). Czekamy na Was!

Zapisy i więcej informacji TUTAJ

 

Darek, Tomek i Leszek

 

OBOZY BIEGOWE

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.
Praesent in elit at nisi cursus iaculis. Morbi molestie.
pellentesque massa eu lacinia.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Masz pytania? Napisz do nas!

WSPIERAJĄ NAS

Wszystkie prawa zastrzeżone - Biegaj w Karkonoszach 2016